Strojové omietky

STROJOVÉ OMIETKY SÚ RÝCHLYM A MODERNÝM SPÔSOBOM REALIZÁCIE OMIETANIE STIEN

Typ omietky je volený podľa podkladového muriva, umiestnenie omietky či v interiéri alebo exteriéri a požiadaviek na kvalitu omietky.

Do interiéru sú volené sadrové, vápno-cementové. Naopak do exteriéru sú volené výhradne vápno-cementové a cementové omietky, pretože majú najvyššiu odolnosť. Pri použití sadrovej omietky je dosahované najhladších povrchov, ktoré nemožno dosiahnuť iným typom omietky.

Hladký povrch je získaný vďaka veľmi malej zrnitosti omietkovej zmesi.

Cementové omietky určené na vonkajšie murivo môžu mať o niečo vyššiu zrnitosť, ale výborne odolávajú vonkajším vplyvom ako je dážď, vietor, slnko, mráz,…

Prednosťou cementových omietok je ich vysoká pevnosť a odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Cementové omietky majú preto veľmi široké použitie. Využívajú sa aj na komíny, pivnice, podkrovné priestory a garáže. 

Ďalšou výhodou sadrových omietok je to, že dokážu udržať príjemnú klímu v miestnosti a nenalepuje sa na ne prach. Sadrové omietky sú v rodinných domoch veľmi využívané v obývacích izbách, spálňach a detských izbách. Vápno-cementové a cementové omietky slúžia ako podkladové vrstvy viacvrstvových omietok, na ktoré je potom nanášaný štuk.

Vnútorná omietka je jedna z najdôležitejších stavebných súčastí interiéru. Okrem estetickej, plní i množstvo praktických funkcií. Má tepelno a akusticko-izolačné schopnosti, chráni konštrukčné prvky a zvyšuje ich životnosť. Profesionálna aplikácia interiérovej omietky je preto veľmi dôležitá nielen z hľadiska výsledného dizajnu. Strojové omietky sú v porovnaní s ručne aplikovanými kvalitnejšie z hľadiska odolnosti i estetiky, ekonomickejšie z hľadiska času i financií a komfortnejšie z hľadiska realizácie i následného užívania.

Omietky1
Omietky1
Omietky1
Omietky1
Omietky1
Omietky1
Omietky1
Omietky1

KVALITNÝ MATERIÁL

Pri realizácii strojových omietok používame kvalitný materiál značiek Baumit a Knauf.

PRECÍZNE NANÁŠANIE

Nanášanie strojových omietok je oveľa precíznejšie a rovnomernejšie ako ručné spracovanie.

KVALITA SPRACOVANIA

Výsledný efekt omietok nanášaných strojovo je poznateľne kvalitnejší ako pri ručnej aplikácii. Omietky sú odolnejšie a pevnejšie.

LEPŠIA APLIKOVATEĽNOSŤ FARIEB

Aplikácia farieb na strojové omietky je jednoduchšia, spotreba farby je nižšia.

KRÁTKA DOBA OMIETANIA

Doba omietania sa pri strojových omietkach skracuje na polovicu.

ATRAKTÍVNA ŠTRUKTÚRA

Výsledná štruktúra omietky nanášanej strojovo je dizajnovo atraktívnejšia vďaka pravidelnej zrnitosti.

Omietky2
Omietky2
Omietky2
Omietky2
Omietky2
Omietky2
Omietky2
Omietky2

Naša spoločnosť realizovala strojové omietky na viac ako 180 objektoch, máme k skúsených omietačov a moderné omietacie stroje. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať!

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY OD NAŠICH ZÁKAZNÍKOV

Strojové omietky si nevyžadujú celoplošné sieťkovanie. V prípade požiadavky zákazníka ho však nie je problém zrealizovať.

Vápennocementová omietka je tradičný, rokmi overený materiál. V porovnaní so sadrovou omietkou sa vyznačuje lepšou odolnosťou. Sadrovou omietkou je oproti tomu možné dosiahnuť hladký povrch, čo niektorí zákazníci preferujú.

Hrúbka bežnej omietky je 15mm. Hrubšie vrstvy sa nanášajú na nerovné podklady, ktoré je potrebné omietkou vyrovnať.

Áno, štandardne zabezpečujeme aj kompletný materiál od našich stálych dodávateľov. Ak si však zákazník praje materiál zaobstarať sám, nie je problém pracovať aj s jeho materiálom.

Do priestorov so zvýšenou vlhkosťou odporúčame použiť vápennocementové omietky, ktoré sú odolnejšie.

Omietky pod obklad je potrebné len nahrubo zaškrabať a dodržať precíznu rovinu.